Biden Günler Sonra Konuştu: Sonuna Kadar Buradayım

ABD Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz haftaki tartışmalı performansının ardından, 2024 başkanlık yarışında kalma kararlılığını vurguladı. Dün (4 Temmuz) kampanya ekibi ve Demokrat yasama organlarıyla yaptığı toplantılarda, yarıştan çekilme baskılarına rağmen kararlılığını ortaya koydu.

“SONUNA KADAR BURADAYIM”

Biden, kampanya ekibi üyeleriyle yaptığı telefon görüşmesinde, “Kimse beni dışarı itmeye çalışmıyor. Yarıştan ayrılmıyorum, sonuna kadar buradayım” diyerek kararlılığını dile getirdi. Ayrıca kampanyası, destekçilerinden Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump’ı Kasım ayındaki başkanlık seçimlerinde yenmek için mali destek sağlamalarını istedi.

Washington, D.C. Belediye Başkanı ve 24 Demokrat vali ile sanal ve yüz yüze görüşen Biden, tartışmalı tartışma performansının ardından parti içinde liderlik rolünü sürdüreceğine dair mesajlar verdi.

Maryland Valisi Wes Moore, “Başkan her zaman bizim yanımızda oldu, biz de onun yanında olacağız” dedi. Minnesota Valisi Tim Walz ise, Biden’ın Perşembe akşamki tartışma performansının zayıf olduğunu kabul etti ancak Biden’ın başkanlık için uygun olduğunu savundu.

NE OLMUŞTU?

Biden’ın yaş ve zihinsel keskinlik konularına yönelik endişeler, ABD seçimleri öncesi canlı yayında Trump’ın yalanlarına karşı zayıf bir performans sergilemesinin ardından arttı. Beyaz Saray, Biden’ın yorgun olduğunu ve soğuk algınlığı geçirdiğini belirtti, ancak istifa düşüncesinin söz konusu olmadığını vurguladı.

Yapılan telefon görüşmesinde, Arizona Temsilcisi Raúl Grijalva, Biden’ın yarıştan çekilmesi gerektiğini savunurken, Massachusetts Temsilcisi Seth Moulton ise Biden’ın yaşının bir handikap olduğunu ifade etti.

habere iki cümle spot yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir